Czy to najlepszy podręcznik do nauki geografii

Wielu uważa Oblicza geografii 1 (geografia) za jeden z bardziej oryginalnych i kreatywnych podręczników do tego przedmiotu. Ta część przeznaczona jest dla uczniów pierwszych klas liceum ogólnokształcącego oraz technikum i znajdziemy w niej głównie treści przypominające wiedzę zdobytą w szkole podstawowej. To jednak nie wszystko. Czy Oblicza geografii mają uczniom do zaoferowania coś więcej, aniżeli inne podręczniki skupiające się na tym przedmiocie?

Szybkie wprowadzenie 

Oblicza geografii 1 to świetna lektura przypominająca. Na początku uczniowie przebrną przez krótkie rozdziały, które skupią się na treści znanej uczniom ze szkół podstawowych. Ten element wprowadzający jest o tyle istotny, że dzięki przypomnieniu materiału, łatwiej będzie nauczycielom przejść dalej. Podczas nauki w szkołach ponadpodstawowych na lekcjach z geografii będziemy poznawać wiele dodatkowych treści, szczególnie z obszaru polityki, gospodarki i ekonomii. A to dlatego, że te zagadnienia są nierozerwalnie powiązane z zagadnieniami geograficznymi. Wpływają na to, jak postrzegany jest dany kraj, jakie ma możliwości oraz w jaki sposób się rozwija.

Złożona, choć ciekawa

Z każdym kolejnym rokiem uczniowie przekonają się, jak złożona i wielowarstwowa jest nauka geografii. Jednak jest to przedmiot bardzo interesujący, dlatego nie powinno dziwić, że to właśnie geografia jest od lat jednym z najczęściej wybieranych przedmiotów na egzaminach maturalnych. Oblicza geografii jako podręcznik nie skupiają się jedynie na elemencie wprowadzającym. To nowoczesna i atrakcyjnie zaprojektowana książka, która wymusza na uczniach pracę z mapą, dzięki czemu ci mogą udoskonalać tę umiejętność. A warto pamiętać, że czytanie informacji z mapy jest jednym z regularnie występujących zadań na maturze. W podręczniku znajdziemy też jasne definicje geograficznych pojęć, wyjaśnienia popularnych procesów fizycznogeograficznych oraz regularne powtórki tematyczne.